KLOBOUKY

22.10.2017

Lada Sitová

---------------

Novou hru napsal „na míru“ svému souboru režisér Jan Střecha, který se tentokrát inspiroval prostředím, které důvěrně zná. Příběh učitele tělesné výchovy, jak zní podtitul Klobouků, se odehrává na gymnáziu v době maturit. Zejména poučenější diváci z řad pedagogů nebo rodičů dítek školou povinných ocení zasazení příběhu do současné reality školství, kterým hýbe inkluze, řeší se žáci s dyspraxií nebo ADHD...

 Hlavní roli učitele Mgr. et Bc. Jaromíra Kotěry, Ph.D. svěřil režisér Filipu Dvořákovi, dvojroli ředitelek gymnázií v Lanškrouně a Moravské Třebové Petře  Pecháčkové. Celkově se na minimalisticky pojatém jevišti představí zhruba 25 herců, kteří sehrají čtyři desítky postav. Nechybí ani živá hudba, která studentskému divadlu sluší, jak jsme se v případě Škeble už několikrát přesvědčili.

 Premiérové publikum se dobře bavilo a závěrečným potleskem nešetřilo. Škeble se nyní s novým představením chystá na tradiční divadelní přehlídku do Václavova.  V Lanškrouně Klobouky zahraje na festivalu Lathife v druhé polovině listopadu.

 

 

Tvorba webových stránek - Onemark.cz