Škeble s Babou na Orlické masce 2019 uspěla

17.03.2019

Odvezla si cenu pro Jana Střechu za finální dramatizaci a režii inscenace Baba a pro Martina Bureše za herecký výkon v rolích Baby a Plukovníka, dále i čestné uznání za inscenaci Baba pro celý soubor Škeble.
Lektorský sbor doporučil Babu na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně a na celostátní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti a mládež Popelka Rakovník 2019. Gratulujeme !

A tohle je vyjádření vedoucího souboru Jana Střechy:

Úspěchu Škeble na letošní Orlické masce si velice vážíme, už proto, že naše studentské divadlo je tvořeno neustále se proměňující skupinou studentů, kde dopředu nelze předvídat téměř nic, ale když už se něco podaří, je to vždycky stavba na základech, které položili ti předešlí. V tomto smyslu jde o ocenění všech současných i bývalých divadelníků Škeble, neboť se všichni (včetně mě jako režiséra) učíme metodou pokusů a omylů. A tentokrát to zase vyšlo.

Doporučení naší Baby do dvou celostátních přehlídek je samo o sobě skvělým oceněním celého souboru, i když teď už víme, že Divadelní piknik Volyně musíme vzdát, protože na začátku prázdnin jedou studenti samozřejmě na prázdniny a s tím nepohne ani múza Thalie. O to více doufáme, že se dostaneme na podzimní Popelku do Rakovníka – čas máme všichni, tak snad nás tam vyberou. Abychom pro to udělali maximum, budeme se držet slov porotce Orlické masky Saši Gregara, který nám to řekl jednoznačně: „Hrajte Babu co nejvíc!“ Už se na tom pracuje.

Kompletní výsledky zde: https://www.msuo.cz/-/orlicka-maska-2019-vysledky

 

Tvorba webových stránek - Onemark.cz