Škeble Lanškroun v Činoherním klubu

27.09.2020
Podruhé v historii se divadelnímu souboru lanškrounského gymnázia podařilo zahrát svou inscenaci na prknech pražského Činoherního klubu, po hře Vo tom mi nemluv (2015) to byl tentokráte Drak, legendární alegorie ruského dramatika Jevgenije Švarce. 

 
 
Hrát jsme ovšem měli už 15. března, prodáno bylo 150 lístků (Činoherní klub pojme cca 180 sedících diváků) a zdálo se, že vyprodáme divadlo stejně jako v roce 2015. Pět dní před vystoupením přišel koronavirový zákaz – a dál už to znáte. Jako náhradní termín byla zvolena neděle na konci září 27. 9. 2020 – to už mělo být po epidemii.
Jak víme, vyvinulo se to trochu jinak, ale naštěstí jsme se až do vystoupení v Praze vyhnuli nákazám i karanténám, takže jsme tam mohli v plné síle dorazit. A když přišlo i dobrých 70 diváků, byli jsme opravdu šťastní – vždyť dnes chodí na divadlo zhruba třetina lidí oproti dobám před nákazou. 

Kvalitu našeho vystoupení musí posoudit jiní, ale soudě podle ohlasů to herci zvládli velmi dobře. Představení mj. pochválili i překladatelka hry Lenka Benešová nebo známý publicista a komentátor Alexandr Mitrofanov.

Pro Škebli byla tato událost završením práce celé jedné divadelnické generace, a tak nezbývá, než poděkovat všem, kdo tuhle éru odpracovali, a zároveň popřát hodně sil těm, kdo je budou střídat. Studentské divadlo plyne jako řeka, a pokud nevyschne, nikdy se nezastaví.

Za divadelní soubor

Jan Střecha
Tvorba webových stránek - Onemark.cz